Ile lumenów do salonu?

list Na stronie: Oświetlenie Na stronie:

Oświetlenie salonu: Ile lumenów potrzebujesz?

Oświetlenie w każdym domu pełni wiele istotnych funkcji. Ma za zadanie dawać nam komfort podczas wypoczynku lub obowiązków i urozmaicać aranżację wnętrza. Z pomocą przychodzi sklep z oświetleniem, który oferuje usługi wysokiej jakości! W efekcie każdy klient może korzystać z przystępnych cen i szerokiego asortymentu, zgodnie ze swoimi potrzebami. W internetowym sklepie z łatwością znajdziesz to, czego potrzebujesz do biura lub domu. Sprawdź już teraz, jakie propozycje są dostępne w tym miejscu. Co oferuje sklep online z oświetleniem? Jakie lampy tutaj znajdziesz?

W sklepie online z lampami łatwo przejrzysz dostępne propozycje, ceny produktów i ich cechy. Gdy już wybierzesz odpowiednią lampę, Twoim zadaniem jest złożenie zamówienia i czekanie jedynie na dostawę kuriera. Zazwyczaj są one dostarczane w ciągu 1-2 dni, dlatego sprawnie zaaranżujesz ulubione wnętrza. Sklep internetowy z lampami to strzał w dziesiątkę dla każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Ile lumenów do salonu?

Typ oświetlenia ma wpływ na nasz nastrój i ogólne samopoczucie. Zapewne każdy z nas zgodzi się z tym, że salon to miejsce w domu, w którym spędzamy sporą część naszego czasu. Dlatego też wybierając oświetlenie do tego miejsca musimy o tym pamiętać. Jeśli chcemy odpowiednio rozmieścić oświetlenie w salonie, musimy zaopatrzyć wydzielone strefy w osobne źródło sterowania. Idealnie rozmieszczone oświetlenie w salonie ma równomierność o wartości 0.60. Jeśli salon ma zakamarki, pamiętajmy o doświetleniu każdej jego części. Często można spotkać się z salonem dzielonym z jadalnią. Posiadając wyznaczone strefy takie jak wypoczynkowy, do czytania książek lub właśnie miejsce jadalne, możemy bez problemu poprawnie wybrać odpowiednie oświetlenie.

Wybieramy światło do dużego pokoju – ile lumenów do salonu warto zastosować?

W większości domów salon jest pokojem wyjątkowo uniwersalnym. To miejsce relaksu, domowych rozrywek, przyjmowania gości, a nawet pracy. Ze względu na swój wielofunkcyjny charakter pomieszczenie to wymaga dobrze dobranego oświetlenia. Ile lumenów do salonu warto zastosować i w jaki sposób rozplanować źródła światła? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Lumeny w żarówkach LED

Lumeny są jednostką strumienia światła, stosowaną w oświetleniu LED. To właśnie od nich zależy wydajność światła, które emitowane jest przez żarówkę. W zależności od tego, na ile lumenów do salonu się zdecydujesz, będzie on bardziej lub mniej doświetlony. Warto zaznaczyć, że w elementach oświetlenia LED liczba lumenów jest ważniejsza niż moc WAT. Ta druga odpowiada głównie za ilość zużytej energii. Światło LED samo w sobie jest energooszczędne, dlatego moc WAT możesz potraktować jako kwestię drugorzędną.

Jak obliczyć, ile lumenów do salonu należy zastosować, by pomieszczenie było odpowiednio doświetlone? Przyjmuje się, że na jeden metr kwadratowy pokoju powinno przypadać około 200-400 lumenów. Pamiętaj jednak, że jest to kwestia, która zależy również od czynników, takich jak potrzeby domowników, kolor ścian czy wysokość sufitu. Zgodnie z tą zasadą w salonie o powierzchni 14 metrów kwadratowych, będziesz potrzebować oświetlenia o mocy od około 2800 do 5600 lumenów.

Lumeny a źródła światła

Skoro masz już wyobrażenie o tym, ile lumenów do salonu będzie Ci potrzebne, to pora zastanowić się, jak rozplanować oświetlenie. Eksperci polecają, by w pomieszczeniu znajdowało się od 2 do 4 źródeł światła. Mogą być to np. żyrandol, lampa stojąca i kinkiet. Oszacowaną wcześniej liczbę lumenów wystarczy zatem rozdzielić pomiędzy wybrane źródła.

Idealne światło do salonu?

Jak już wspomnieliśmy, salon jest miejscem relaksu i imprez. W tego typu okolicznościach może przydać się nieco inne światło, niż w przypadku codziennych aktywności lub pracy. Ile lumenów do salonu zastosować, by pogodzić te kwestie? Ciekawym rozwiązaniem są inteligentne żarówki LED Smart Bulb, które umożliwiają Ci pełną manipulację zarówno intensywnością, jak i barwą oświetlenia!

Lumeny a luksy

Jeśli chcesz precyzyjnie dobrać światło, to oprócz oszacowania liczby lumenów w salonie, istotne będą również luksy. Co to takiego? Żarówka emituje lumeny, natomiast o tym, ile światła faktycznie dociera w konkretny punkt, informują luksy. Swobodne przeglądanie gazety wymaga około 500 luksów na salonowym stole lub ławie. Uzyskanie takiej wartości wymaga ok. 5 W z lampy LED na 1 metr kwadratowy. Oznacza to, że w przypadku salonu o powierzchni 10 m2 potrzebne Ci będą dwie lampy LED o mocy 25 W.

Warto pamiętać, że odpowiednie oświetlenie salonu ma ogromne znaczenie dla atmosfery tego pomieszczenia. Dobrze dobrane lumeny pozwolą Ci stworzyć przytulną przestrzeń, idealną zarówno do relaksu, jak i spotkań z przyjaciółmi. Sklep internetowy APDmarket oferuje szeroki wybór lamp i rozwiązań oświetleniowych, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony efekt. Dlatego nie czekaj dłużej i zacznij tworzyć salon, o jakim zawsze marzyłeś, z odpowiednim oświetleniem na każdą okazję!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć